ثبت شرکت تبلیغاتی

ثبت شرکت تبلیغاتی

منظور از شرکت تبلیغاتی، شخصیتی حقوقی است که کلمه تبلیغات در موضوع فعالیت آن قید شده است. در واقع ذکر این کلمه در اساسنامه ملاک اصلی تبلیغاتی بودن یا نبودن شرکت است. به عبارتی دیگر، شرکت تبلیغاتی ارائه دهنده خدماتی است که تصویری مثبت از محصولات مشتریان خود در اذهان عمومی خلق می­کنند.

نکته مهم در رابطه با ثبت شرکت تبلیغاتی این است که قبل از ثبت باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفت؛ در غیر این صورت مجاز به کاربرد کلمه تبلیغات در موضوع فعالیت شرکت نیستید. جهت اخذ مجوز از وزارت ارشاد باید تقاضانامه، اصل و کپی مدارک شناسایی، عکس ۳ در ۴، کپی مدرک تحصیلی، کپی کارت پایان خدمت و گواهی عدم سوپیشینه شخص صاحب امتیاز و مدیر مسئول به همراه تاییدیه و معرفی­نامه نیروی انتظامی را به این وزارت تحویل داد.

تفاوت شرکت تبلیغاتی با کانون تبلیغاتی

دقت کنید که شرکت تبلیغاتی متفاوت از کانون تبلیغاتی است. به عبارتی شرکت تبلیغاتی زیرمجموعه کانون تبلیغاتی است. کانون تبلیغاتی در دو قالب حقیقی و حقوقی قابل تاسیس است اما شرکت­های تبلیغاتی، شخصیت­های حقوقی هستند.

انواع شرکت­های تبلیغاتی

شرکت­های تبلیغاتی در سه نوع سهامی خاص، با مسئولیت محدود و موسسات غیر تجاری قابل تاسیس هستند.

شرکت­های تبلیغاتی سهامی خاص متشکل از حداقل ۳ عضو و ۲ بارزس هستند. فردی که تحت عنوان عضو وارد شرکت شود؛ نمی­تواند نقش بازرس را هم داشته باشد و بالعکس. حداقل سرمایه لازم برای تشکیل این نوع شرکت صد هزار تومان است که پرداخت ۳۵ درصد از سرمایه اولیه در زمان ثبت شرکت الزامی است.

شرکت­های تبلیغاتی با مسئولیت محدود از حداقل ۲ عضو تشکیل شده اند. حداقل سرمایه تعیین شده برای این نوع شرکت صد هزار تومان است که پرداخت درصدی از آن در هنگام ثبت شرکت لازم نیست و دادن تعهد مبنی بر پرداخت کل سرمایه کفایت می­کند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت تبلیغاتی

  • مدارک شناسایی صاحب امتیاز و مدیر مسئول
  • مدارک تحصیلی صاحب امتیاز و مدیر مسئول
  • چهار قطعه عکس صاحب امتیاز و مدیر مسئول
  • کارت پایان خدمت (اگر متقاضی ثبت، مرد باشد)
  • گواهی عدم سوسابقه صاحب امتیاز و مدیر مسئول
  • تاییدیه و معرفی­نامه نیروی انتظامی

مراحل ثبت شرکت تبلیغاتی

پس از انتخاب هیئت مدیره، تعیین سمت و سهم هریک از شرکا و انتخاب نام شرکت باید مدارک لازم را به اداره ثبت شرکت­ها تحویل داده و هزینه حق ثبت و حق انتخاب نام شرکت را پرداخت کنید.

در مرحله بعد چنانچه کارشناسان اداره ثبت، مدارک را ناقص قلمداد کنند باید به رفع ایرادها و ارائه دوباره مدارک بپردازید.

پس از طی مراحل مذکور، صورت جلسه، اساسنامه، شرکت نامه و تقاضا نامه جهت اخذ امضا به صاحب امتیاز و مدیر مسئول ارسال می­شوند.

در مراحل پایانی باید هزینه انتشار آگهی ثبت واریز شود تا در نهایت آگهی ثبت در روزنامه رسمی کشور منتشر گردد.

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت تبلیغاتی ۲۰ روز است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *